رمضان المبارک (4)

. . .  ادامه

و این آخرین مطلب من در ماه رمضانه. الان که دارم اینو مینویسم حدود 3 ساعت به پایان این ماه باقی مانده. ماهی که فقط شب قدرش از هزار ماه (83 سال، یه عمر) بهتره. ماهی که فرمود "دعیتم فیه الی ضیافة الله" ماهی که فرمود " نومکم فیه عبادة". نمی دونم چرا امسال یه حس دیگه ای دارم. شاید آخرین ماه رمضان من باشه. کسی چه می دونه. همین دو روز پیش بود که یه هم ورودی لیسانسمون بر اثر خوردن یه آش رشته فوت کرد. مرگ به ما خیلی از اون چیزی که فکر می کنیم نزدیکتره ولی چه کنیم که ما خیلی خوش و غافلیم.

من یه سری تصمیما با خودم گرفتم که امیدوارم به فضل خدا و معصومین (ع) یادم نره و همت کنم و بش عمل کنم. دیشب اعمال شب آخر ماه رمضان رو تا حدی به جا آوردم و در میان اونها دعای 45 صحیفه سجادیه یه چیز دیگه بودم. مناجات امام سجاد بود برای وداع با ماه رمضان. خیلی موقع خوندنش دلم شکست. دریای معارف و گنجینه عبادت ما توی این دعاهای ائمه است که ما ازش غافلیم. واقعا خجالت آوره که توی این سالهایی که از عمرم می گذره یکبار صحیفه رو به دست نگرفتم و دعاهاش رو بخونم. کتابی که مال امام چهارم ماست. بعد هم ادعا می کنیم که شیعه این خاندانیم.

الحمد الله قرآنم رو هم همون دیشب ختم کردم و دعای 42 صحیفه سجادیه برای ختم قرآن رو هم خوندم. امروز هم بعد از نماز عصر در مسجد دانشگام مراسم وداع با رمضان بود. نقل می کنن تعداد کسانی که در همین روز آخر بخشیده می شوند از کسانی که در شب قدر بخشیده می شوند بیشتر است. خدایا ما رو جزء یکی از این دو گروه قرار بده.

نمی دونم تا ماه رمضان بعدی هستم یا نه؟ میگن اگه کسی توی ماه رمضان بخشیده نشه دیگه تو روزهای بعد بخشیده نمی شه مگر روز عرفه. هرچند من فکر می کنم رحمت و غفران الهی بیش از اینهاست. برای خودم یه برنامه ریختم که مراقب این عهدهایی که با خودم بستم باشم. از امروز یه روز شمار معکوس رو به کار انداختم که امروز 324 رو نشون میده تا انشاءالله این 324 روز باقیمانده تا رمضان سال بعد، هر روز به خودم یادآوری کنم که یادته با خدا چه عهدی بستی؟ بازم عهدت رو نشکنی! باز حرمت شکنی نکنی! بازم اشک آقات رو در نیاری! 


توی قرآنش فرمود:

الم اعهد الیکم یا بنی آدم ان لا تعبدوا الشیطان انه لکم عدو مبین  *  و ان اعبدونی هذا صراط مستقیم  61 (سوره یس 60-61)


خدایا نواقص و کاستی های ما، تنبلی های ما در بهره مندی از فیوضات این ماه و گناهانی که مرتکب شده ایم رو با رحمت واسعه خودت به حرمت محمد و ال محمد بر ما ببخش و ما را از مرحومین این ماه قرار بده. یا ارحم الراحمین.


خدایا خودت گفتی

قل یا عبادی الذین اسرفوا علی انفسهم لا تقنطوا من رحمة الله ان الله یغفر الذنوب جمیعا انه هو الغفور الرحیم * و انیبوا الی ربکم و اسلموا له من قبل ان یاتیکم العذاب ثم لا تنصرون (زمر 53-54)

خدا ما اومدیم و توبه کردیم. ما را ببخش . . ./ 0 نظر / 35 بازدید