دیدار با یار

مدتیه که نه مطلب قابل عرضی هست و نه وقت کافی. امروز طبق معمول چهارشنبه‌ها صبح زود رفتم مالک. به دلیل سرماخوردگی آقای ش جلسه برگزار نشد. این بود که به سرعت برگشتم دانشگاه. ساعت 9:30 بود که تازه رسیده بودم دانشگاه و میخواستم از بوفه یه خوردنی بگیرم که موبایلم زنگ زد. به شماره نگاه کردم، نهاد بود. آقای م و خبری که منو غافلگیر کرد. خلاصه خبر این بود که ساعت 10:30 مسئولین ستادهای اقامه نماز دانشگاهها با آقا دیدار دارند.

پرسید "می‌تونی بری؟"

منم از خداخواسته گفتم "چرا که نه"

به سرعت رفتم نهاد کارت ملاقات رو گرفتم و یه وضو و خودم رو آماده کردم و راه افتادم. چند دقیقه‌ای به 10 مونده بود. خودم رو با یه تاکسی رسوندم انتهای جمهوری، محل قلب تپنده ایران، بیت رهبری، حسینه امام خمینی.

طبق معمول نیم ساعتی معطلی تا وارد شیم و بازرسی بشیم و بریم تو. اکثرا مدیران و مسئولین دانشگاهها و نهادها بخصوص دانشگاه پیام نور بودند. منم فکر می کردم که از امیرکبیر فقط منم. خلاصه رفتیم تو و اون جلو هر طور شد خودمون رو جا کردیم.

یک ساعتی به اذان مانده بود. با صحبت با اطرافیان و گوش دادن به مداحی یک روحانی که فی‌البداهه شروع کرد در بین جمعیت به مداحی، وقت رو گذروندونیم تا 11:30 که قاری محترمی شروع کرد به قرائت قرآن. بعد هم اذان شد و بعد هم پایان انتظار و دیدن جمال آقا. خدا حفظش کنه.

یه نماز ظهر و عصر خوندیم و بعد آقای قرائتی گزارشی از فعالیتها ارائه دادند. بسیار ساده و بی تکلف. گویی که دارند همان برنامه درسهایی از قرآن را اجرا می‌کنند و بعد هم لنگ لنگان آمدند و نشستند و به نرده جلو تکیه دادند. گزارش جالب و انتقادات و مشکلات موجود را بیان کردند  40000 مدرسه که نمازخانه ندارند، مساجدی که نماز ظهروعصر برگزار نمی کنند، هواپیماهایی که کل وقت نماز رو هوا هستند (بخصوص هواپیمای حجاج)، 100 خوابگاه که نماز صبح دارند (یکیش هم خوابگاه ما! ای ول بامن حرف نزن)، گزارشاتی از این دست . . .

بعد هم خود آقا شروع کردند به صحبت. ابتدا در باب اهمیت نماز مطالبی فرمودند. توجه به روح نماز در کنار جسم و صورت آن مهمترین بحث ایشان در این قسمت بود. روی توجه به نماز خیلی تاکید داشتند.اینکه صورت نماز به تنهایی خوب است ولی خیلی کم است. باید به نماز اهمیت داد. باید در جوانی نماز خوب خواند تا در پیری هم بتوان نماز خوب خواند. باید از نماز و مناجات لذت برد.

بعد هم تاکید روی مسائلی که آقای قرائتی بیان کردند. ایشان تاکید کردند که در تمام امور باید نماز و نمازخانه مد نظر قرار گیرد. در ساخت ساختمانها، شهرکها، باید مسجد مدنظر باشد.

گزارش مفصل آن را می توانید در اینجا ببینید.

اینم عکسهای منتخبی که می‌تونید منو تو چند تاشون ببینید. همه عکسها هم اینجا هستند.

 

 

 

 

 

 

 

موقع برگشتن هم آقای م و می و ن رو دیدم که گرم صحبت بودند و تازه فهمیدم که فقط من نبودم. روز خوبی بود. خدایا شکر از این همه توفیق.

/ 1 نظر / 15 بازدید
kasra

سلام وبلاگه خوبي داري من براي اولين بار كه ميام تو وبلاگت نظر مي دم اگه مي خواي دباره بيام و به مطلبات نظر بدم بيا وبلاگم و نظر تو درمورد مطلبم بگو[نیشخند]