محرم امسال

حیف است دهه اول محرم بگذرد و از عزاداری آن، از حسین، چیزی ننویسم. امسال دلم خیلی برای دهه اول محرم بی تابی می کرد، شاید از برکات اولین سفر کربلای ما بود که امسال توفیق شد و در تابستان به سفر عتبات رفتیم.

قبل از محرم مراسمات رو در اینترنت جستجو کردم ببینم امسال کجا بریم. در بین اونها به مجلس دانشگاه امام صادق (ع) با سخنرانی آقای پناهیان و مداحی میثم مطیعی بیشتر علاقمند شدم. تصمیم گرفتم آنجا بروم. آقای پناهیان را در سالهای قبل هم در مسجد امام حسین (ع) (ظهرها) و دانشگاه هنر (شبها) می رفتم. ولی تعریف مراسم دانشگاه امام صادق را هم شنیده بودم.

در کنار نام  پناهیان نام میثم مطیعی هم جذبه خاصی برای من داشت. شاید به سرشناسی افرادی چون حاج سعید حدادیان [که به نظرم نسبت به سایر مداحان (که دست همه شون رو می بوسم) اشعار و سبک بهتر و صحیح تری در مداحی دارد] نباشد ولی از اولین باری که مداحی اش را شنیدم به دلم نشست. فکر کنم فاطمیه پارسال بود که در بیت رهبری خواند و خیلی به دلم نشست. اشعاری که به عربی هم می خواند بسیار زیبا  و دلنشین است. احساس می کردم بسیار اصولی می خواند. از مقتل می خواند. بسیار به مقتل و روایات مسلط است. افراط  و تفریط در خواندن ندارد.. اشعارش واقعا واقعا پر مغز است. یادم هست حتی روز اولی داشتیم به مراسم دانشگاه امام صادق می رفتیم به خانمم گفتم این اولین مراسمیه که من بیشتر برای مداحش می روم تا سخنرانش [تازه سخنرانی مثل پناهیان] واقعا هم دلم گرفته بود. دو سه روز اول محرم توفیق نشده بود بریم. مریض بودم و درگیر. حالا که رفتم پشیمون نیستم. واقعا مراسم بسیار بسیار عالی ای بود. البته کاش مدت زمانش رو کوتاهتر می کردند که مردم خسته نشوندو در عزاداری افراط نشود.

تا اینکه امروز اظهاراتی از آقا رو درمورد ایشون دیدم که بسیار قابل تامل است.  ایشان فرمودند:" آن چیزی که ما از مداحی سراغ داریم ، دقیقاً همین چیزی بود که ایشان امروز (اربعین۱۳۹۰ ) اجرا کرد . رهبر انقلاب خطاب به میثم مطیعی اشاره کردند: این از معجزات انقلاب است که یک دانشجوی دکتری ، مداح اهل بیت است ." 


با یه جستجوی ساده می توانید انبوهی از فایلهای صوتی مداحی زیبای ایشان را بشنوید. ولی من چند مورد زیبای آنها را می گذارم

در مورد اهانت به رسول الله

 

در مورد امام هادی

 

فاطمیون

 

مداحی های دیگر

 

 

البته خدا توفیق داد امسال هم چند شب به مراسم حسینیه امام خمینی (ره) رفتیم و عاشورا را با ایشان گذراندیم.

/ 0 نظر / 21 بازدید