عرفه

در آخرین پست ماه رمضان گفتم که می گن اگه کسی ماه رمضون رو رد کنه ولی بخشیده نشه، دیگه تا سال بعد بخشیده نمی شه مگه روز عرفه. امروز همون روز بود.

توی همون پست بود که گفتم من یه سری عهدها با خودم بستم که سعی می کنم توی این ٣٢۴ روز باقیمانده به اونها وفادار باشم.

ای دل غافل که توی همین ۶٩ روزی که گذشت، من خیلی (یا شاید هم همه) عهدهام را شکستم. حالا شاید توی بعضی هاش پیشرفتی داشتم ولی خوب همه رو ولو یکبار که شده شکستم. البته نه یکی رو نه هنوز نشکستم. ان شاء الله که از این بعد بهتر شم. خدا رو شکر توی برنامه ریزی ام بالاخره یکمی هم که شده خوب عمل کردم. اگر چه ناقص و دست و پا شکسته ولی بهتر از بی برنامه ریزیه. خدا را شکر و باز هم به خاطر گناهانم از او طلب استغفار می کنم.

امروز مراسم دعای عرفه از ساعت ٢ تا ۵ بعدازظهر در مسجد دانشگاه برگزار بود. خدا توفیق داد و شرکت کردم. مراسم بسیار خوبی بود. خدا رو شکر. یکی از جمله های تکان دهنده این دعا که از زبان امام حسین در کنار جبل الرحمه در عرفات به زبان مبارکشان جاری شده این است:

اللهمَ اجْعَلْنی اَخْشاکَ کَانّی اَراک

 

عید سعید قربان، عید قربانی کردن خواست نفس در برابر خواست خدا، بر همه خداجویان مسلمین مبارک باد.

 

/ 1 نظر / 7 بازدید
رژینا ثابتی اشرف

سلام وبلاگ خوب و جالبی دارید! میشه لطفا به آدرس http://www.persianweblog.ir/topblogs/kids-blogs.aspx برید و به وبلاگ من http://rojina_luli.persianblog.ir رای بدید لطفا؟؟؟؟ ممنون!!! لطفا اگر رای می دهید هر دو بار رو به وبلاگ من رای بدید!