مهجوریت نهج البلاغه

امشب شب جمعه است و بنابه روایتی شب شهادت مادر سادات حضرت فاطمه زهرا (س).البته علی الظاهر روایت ۹۵ روز پس از وفات پیامبر معتبرتر است و لذا بیشتر مراسمات عزاداری در آن روز است. شهادت بانوی دو سرا را به همه محبینش تسلیت عرض می کنم.

اما امروز دکتر مجد مطلب جالبی راجع به نهج البلاغه فرمودند که مناسب دیدم در اینجا بیان کنم. گفتند که همین چند روز (یا چند هفته) پیش موبایلم زنگ خورد. گفتند جوانی است روسی که ۸ زبان دنیا را مسلط است و نهج البلاغه را به روسی ترجمه کرده. الان قم است و می خواهد برگردد کشورش. خلاصه که بیا . . . . گفت من هم رفتم دیدم بله جوانی است ۳۴ ساله که فارسی را هم بدون لکنت صحبت می کند. اما نکته مهم قضیه اینجاست: این جوان گفت <ما نهج البلاغه را به روسی ترجمه کردیم و در تیراژ کم ۲۰۰۰ نسخه چاپ کردیم. هر کس آن را می خواند شیعه می شود.> اشاره کردند به اینکه روسها خیلی فکورند و به فلسفه علاقمند و این دریای معارف نهج البلاغه و این عبارات توحیدی درباره خدا و امثال آن که مانندی در هیچ کتابی ندارد حتما چنین آدمهایی را جذب می‌کند.

آنها شیعه اند و ما هم شیعه . چند صفحه از این کتاب را خوانده ایم؟ . . .  راستی از انتخابات چه خبر . . . دیشب هم که بارسا چلسی را برد و رفت فینال . . .

/ 2 نظر / 8 بازدید
بهترین‌ها

شما لایق بهترینها هستید ما تعبیر رویای فردای دیروز شماییم. منتظرتان خواهیم ماند ...... www.EL2Ra2.com

شیدا

با تو غريبه نيستم که با تو بغض عشق را غزل غزل گريستم [گل]