مناجات شعبانیه

          ماه شعبان هم رو به پایان است و کمتر از یک هفته دیگر وارد ماه رمضان می شویم. خوش به حال اونها که استفاده کردند. من که خیلی شرمنده خدا و رسولشم.

-          این مناجاب شعبانیه منو دیوونه کرده. انگاری مولا علی منو کاملا شناخته و حرف دلمو زده. به نظرم هر کی که یکم اعتقاد به معاد داشته باشه و این مناجات رو فقط یکبار بخونه متحول میشه. مهم نیست چقدر اهل ثواب و گناهی. هر کی می خوای باشی باش. فقط یه نیم ساعت وقت بذار با دقت بخون. من سه جمله از جملات نابش رو میارم.

-          ١- الهی و قد افنیت عمری فی شره السهو عنک و ابلیت شبابی فی سکره التباعد منک

-          بقول خودمون یعنی خدا عمرم رو دنبال چیزای دیگه رفتم و از تو دور بودم. از تویی که بهترین معشوقی. از تویی که . . .  حالا پشیمونم. بندت یه عمری در خونه اینو و اونو زد حالا اومده سراغ خودت. خدا من از دنیا خسته شدم . از مالش از خوشی هاش از ناخوشی هاش از پستی هاش از بلندی هاش از همه چیز و همه کس خسته شدم. من فقط تو رو می خوام.

-          ٢- الهی هب لی قلبا یدنیه منک شوقه و لسانا یرفع الیک صدقه و نظرا یقربه منک حقه

-          باز به زبون خودمون یعنی منو کمک کن. به من قلب و زبان و دیده ای ده که فقط دنبال تو باشم.

-          ٣- الهی انا عبدک الضعیف و مملوکک المنیب ، فلا تجعلنی ممن صرفت عنه وجهک و حجبه سهوه عن عفوک

-          حالا که از هم جا مستاصل شدی حالا که فهمیدی چقدر بدبختی حالا که فهمیدی هر چی ادعا داری همش تو خالیه، و خلاصه حالا که فهمیدی چقدر فقیر  بیچاره ای صاف می ری پیش خودش و حرف آخرتو می زنی، خدایا روتو از من برنگردون که نابود میشم. خدااز کسانی قرارم نده که به خاطر گناهشون باشون قهر کردی. و در یک کلام "خدایا ببخشید غلط کردم"

-          البته آخر دعا هم یک دعا برای ادامه مسیر " الهی و الحقنی بنور عزک الابهج فاکون لک عارفا و عن سواک منحرفا و منک خائفا مراقبا یا ذالجلال و الاکرام و صلی الله علی محمد رسوله و آله الطاهرین و سلم تسلیما کثیرا"

-          یعنی خدا کاری کن که از غیر تو ببرم و تورو بشناسم و فقط از تو بترسم. آخرین جمله دعا هم مثل اولی جمله دعا صلوات بر محمد و آل طاهرینشه تا بدونی که همیشه باید پای اونا رو وسط بکشی که کارت بگیره. از آبروی اونها مایه بذاری.

-           

-          البته یک جمله معروفی هم توی این دعا هست که امام (ره) به کار می برد که من فکر می کنم راست کار من گناهکار نیست. اصلا نمی فهمم چی میگه ولی خوب می نویسم برای اونایی که درک می کنن " الهی هب لی کمال الانقطاع الیک و انر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک حتی تخرق ابصار القلوب حجب النور فتصل الی معدن العظمه و تصیر ارواحنا معلقه بعز قدسک"

 

    راستی ممکنه خدا بعد از اینهمه زاری بنده اش رو نبخشه؟

 

/ 0 نظر / 6 بازدید